Apie Bulgariją
Bulgarija – Balkanų pusiasalio šalis. Šalį supa Turkijos, Graikijos, Makedonijos, Jugoslavijos kaimynystė, Dunojaus upe Bulgarija ribojasi su Rumunija, o Juodoji jūra skiria nuo Ukrainos ir Rusijos. Bulgarija yra viena seniausių Europos valstybių su įspūdinga istorija, o šalies sostinė Sofija yra antras seniausias miestas žemyne. Bulgarija garsėja puikiais auksinio smėlio paplūdimiais, nuostabia gamta ir žaliais parkais (beveik trečdalį šalies teritorijos sudaro miškai), nepakartojama senovine miestų architektūra, naktiniu gyvenimu, menu bei gausybe mineralinių vandenų gydymo centrų ir sanatorijų. Nors tai daugelio pamėgta atostogų vieta, šalis gali pasiūlyti daug daugiau nei vartymąsi paplūdimyje.
Bulgarai yra labai draugiški žmonės, kuriems įdomu bendrauti su užsieniečiais. Bulgarai apibūdinami kaip vieni draugiškiausių rytų Europos valstybių gyventojų, todėl nesistebėkite, jei esant mažesniuose kaimeliuose vietiniai gyventojai Jus pakvies į savo namus ir pavaišins kava ar arbata. Kaip ten bebūtų, turėtumėte vengti aštresnių temų, tokių kaip politika, santykiai su užsienio valstybėmis ir pan. Bulgarai yra pakankamai nekantrūs žmonės, todėl neretai naudoja mašinos signalą. Šalyje vyrauja krikščionių ortodoksų religija, todėl, eidami į bažnyčias ir kitas šventas vietas, turėtumėte vilkėti atitinkamai – uždengti kelius ir pečius, moterys turėtų užsimesti ant plaukų skarą.
NACIONALINĖ VIRTUVĖ
Sąrašas patiekalų, kuriuos būtina paragauti, atostogaujant Bulgarijoje:
- Salotos "Šopskij" (pomidorai, agurkai, brinza (bulgariškas avies arba karvės pieno sūris), petražolės, alyvuogės);
- Giuveč (mėsos patiekalas, paruoštas su daržovėmis, bulvėmis ir rūgpieniu);
- Kebab (įvairių rūšių mėsa su daržovėmis);
- Kiufteta (kepti mėsos maltinukai);
- Miš maš (kiaušiniai su pomidorais, pipirais ir brinza);
- Musaka (malta mėsa su bulvėmis, kiaušiniais ir baklažanais);
- Sarmi (balandėliai įvynioti į kopūstų ar vynuogių lapus su mėsos ar ryžių įdaru);
- Tarator (šalta rūgpienio sriuba su agurkais, sviestu ir prieskoniais);
- Imambajaldy (baklažanai, įdaryti įvairiomis daržovėmis ar mėsa);
- Avies brinza ir geltonas sūris – patiekiamas voliotas džiūvėsėliuose ir apkeptas (paniruotas);
- Kaškava (geltona brinza);
- Banica (tešla, įdaryta brinza ir mėsa);
- Garaš (šokoladinis tortas).
BULGARIŠKI GĖRIMAI
Vynas. Bulgarijos vyndarystė turi labai senas tradicijas. Vynus galima suskirstyti į rūšinius ir kupažinius, t.y. gaminamus maišant kelias vynų rūšis. Rūšiniai vynai: "Sophia Merlot", "Sophia Cabernet Sauvignon", "Sophia Muscat Melnik", "Rosenthaler Kadarka". Žinomiausi vynai iš vietinių vynuogių rūšių: "Mavrud", "Pamid", "Dimiat".
Rakija. Bulgarijoje galima paragauti įvairių rūšių rakijos, gaminamos iš vaisių. Pagal senovės tradicijas bulgarai moka pagaminti gerą vyną ir stiprią rakiją.
Mastika. (anyžinė degtinė). Gaminama iš kviečių ir anyžių aliejaus. Saldaus skonio degtinė su anyžių kvapu.